W Oddziale Wczesnej Interwencji
prowadzimy diagnostykę, planujemy i wykonujemy terapię dla wcześniaków i niemowląt z:

• obciążonym wywiadem okołoporodowym
  • zaburzeniami neurologicznymi
  • schorzeniami genetycznymi
  • zaburzonymi wzorcami ruchu
  • asymetrią rozwojową

NZOZ DOR Bartek realizuje skierowania na terapię w ramach kontraktu „ Rehabilitacja Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w ośrodku/oddziale dziennymz kodem resortowym: 2301 .

Przyjmujemy skierowania wystawione przez  lekarza rodzinnego lub od lekarza specjalisty (neurologa, ortopedy, specjalisty rehabilitacji medycznej).

W terapii stosujemy diagnostykę i usprawnianie wg
metody NDT-Bobath, NDT-Bobath Baby, Integracji Sensorycznej oraz Vojty.
Wykonujemy również:

• aplikacje kinesiology tapingu
  • masaż Shantala
  • zabiegi hydromasażu.

Udzielamy rodzicom instruktażu pielęgnacji i noszenia dziecka.

W ramach skierowania udzielamy świadczeń z zakresu  logopedii i neurologopedii.
Dzieci i rodzice mogą również skorzystać z usług psychologicznych.
Dzieci korzystające z terapii w naszym Ośrodku objęte są opieką lekarza rehabilitacji medycznej

Szanowni Państwo,

W ciągu roku dziecku przysługuje w ramach skierowania  (kod resortowy 2301,a także 2300 ) 120 wizyt refundowanych przez NFZ.

W sytuacji korzystania z refundowanej rehabilitacji w kilku miejscach proszę pamiętać, że:

• Tego samego dnia można korzystać z terapii tylko w jednym ośrodku !
  • Musicie Państwo liczyć ilość terapii z jakiej korzysta dziecko we wszystkich ośrodkach. Jesteśmy w stanie kontrolować ilość wizyt realizowanych tylko w naszym Ośrodku Bartek.
  • Po przekroczeniu ilości 120 wizyt dziecku nie przysługuje terapia w ramach skierowania NFZ . Ośrodek rehabilitacyjny może wystąpić do NFZ o przedłużenie ważności skierowania. Należy to zrobić z wyprzedzeniem ( nim dziecko wykorzysta 110 wizyt).